Wystarczy w odpowiednie pole wpisać nasz KRS 0000098680 lub skorzystać z bezpłatnej aplikacji do rozliczania PIT za 2016 r. Program nie wymaga instalacji, jest bezpieczny i posiada automatyczną weryfikację wprowadzonych danych.
Korzystając z programu przekażecie Państwo 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Tęcza”, za który serdecznie DZIĘKUJEMY!
Jeśli nie wiecie jak się rozliczyć i nie ma kto Wam pomóc zapraszamy do Tęczy, zrobimy to nieodpłatnie za Was!
W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia Podmiot Leczniczy udziela nieodpłatnych świadczeń zdrowotnych w zakresie rehabilitacji leczniczej w rodzaju: Rehabilitacja Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w Ośrodku/Oddziale Dziennym.
Rehabilitacja Dzieci z Zaburzeniami Wieku rozwojowego w Ośrodku Dziennym, czyli wsparcie już na starcie!
Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w naszym wydaniu to kompleksowa, wielospecjalistyczna, rehabilitacja dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem, lub rozwijających się wg nieprawidłowych wzorców, prowadzona przez specjalistów z ogromną wiedzą, doświadczeniem i empatią. Rehabilitacja kierowana jest przede wszystkim do dzieci:
Podczas przyjęcia dziecka do ośrodka, lekarz rehabilitacji medycznej/lekarz nerurolog dziecięcy dokonuje oceny rozwojowej dziecka. Na podstawie oceny, lekarz określa cele terapii i zleca odpowiednie procedury lecznicze odkreślając również ich częstotliwość. Kolejnym etapem jest ocena rozwoju psychicznego dziecka wykonywana przez psychologa, jak również dziecko poddawane jest ocenie logopedycznej. Następnie dziecko rozpoczyna rehabilitację opartą na zaleceniach wypracowanych przez zespół specjalistów. W zależności od stanu dziecka, celu terapii i wieku dziecka pacjenci korzystają z zajęć indywidualnych lub grupowych m.in. z:
Proces rehabilitacji pacjentów jest stale monitorowany, a plan usprawniania jest na bieżąco dostosowywany do aktualnych potrzeb.
Do ośrodka rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego kierują lekarze oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych:
Przewidziany maksymalny czas trwania rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku dziennym zgodnie z odpowiednimi aktami prawnymi wynosi 120 osobodni w roku kalendarzowym. W razie potrzeby dalszego leczenia, jest kontynuowane za zgodą dyrektora wojewódzkiej jednostki NFZ.
Liczba uczestników projektu: 50 osób, w tym rodzice /opiekunowie osób niepełnosprawnych
Termin realizacji zadania: 15.05.2017 – 31.12.2017 r.
Projekt współfinansowany ze środków Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
OD REHABILITACJI DO AKTYWIZACJI – współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Projekt polega na prowadzeniu postępowania terapeutycznego skierowanego do osób
niepełnosprawnych i ich rodzin (zabiegi, zajęcia rehabilitacyjne i arteterapeutyczne skierowane do
dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, a także poradnictwo prawne.
Działania zaplanowane w projekcie tworzą kompleksowy program wsparcia społecznego dla
rodzin i osób w trudnej sytuacji życiowej i służą wyrównywaniu ich szans życiowych.
OD REHABILITACJI DO AKTYWIZACJI – współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
PROWADZENIE REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W RÓZNYCH TYPACH PLACÓWEK – współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego
Projekt współfinansowany ze środków Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego,
termin realizacji zadania: 1.05.2015 – 31.12.2015 r.
Planowana liczba beneficjentów:
– 25 osób niepełnosprawnych;
– 15 rodziców, opiekunów prawnych.
Działania zaplanowane w projekcie skierowane zostaną do osób niepełnosprawnych oraz do ich rodzin. W ramach działań projektowych prowadzone jest wsparcie w formie:
Najnowsze komentarze